Коти зі здоровою вагою щасливіші, спритніші та живуть довше
Допомогти своєму маленькому другу скинути кілька кілограмів може бути легше, ніж ви думаєте. Просто зверніть увагу на деталі та зверніться за допомогою до вашої ветеринарної бригади.
Вашій кішці потрібно схуднути?
Ожиріння, навіть кілька кілограмів, знижує якість життя вашого кошеняти. Ваша кішка почувається некомфортно й менше хоче рухатися, що може призвести до ще більшого збільшення ваги. Домашні тварини із зайвою вагою також можуть мати меншу тривалість життя.
Щоб дізнатися, чи страждає ваш вихованець ожирінням, недостатньо прочитати шкалу. Простий спосіб визначити, чи є у вашої кішки надмірна вага, це подивитися на неї.
- З невеликою кількістю жиру ви повинні відчувати ребра свого вихованця, але якщо він має зайву вагу, вам буде важко промацати його живіт.
- У вихованця із зайвою вагою живіт може бути округлим, якщо дивитися на нього в профіль, тоді як у кота з нормальною вагою буде легка складка біля ребер.
Дивлячись на свого кота внизу, ви можете помітити, чи стає він більшим у середині, якщо має зайву вагу. У здорової кішки буде невелика опуклість на талії.
Щодо спини, ви ніколи не зможете побачити хребет свого кота, але для здорової кішки ви зможете відчути його під тонким шаром жиру. Якщо ваша кішка страждає ожирінням, ви можете взагалі не відчути його.
Якщо ви не впевнені, найкраще запитати свого ветеринара, оскільки він може правильно зважити вашу кішку та сказати вам, скільки вона має важити.
Чому моїй кішці потрібно схуднути?
Лише два кілограми вище ідеальної ваги можуть поставити вашу кішку під загрозу розвитку серйозних захворювань. На жаль, коли кішка страждає ожирінням, питання вже не в тому, чи розвинеться у вашої кішки вторинне захворювання через надмірну вагу, а в тому, коли і з якою тяжкістю. Ось деякі з поширених захворювань, пов’язаних із зайвою вагою:
- Діабет: тварина, яка страждає ожирінням, має в три рази більше шансів захворіти на це серйозне захворювання, ніж кішка з нормальною вагою.
- Хвороба серця.
- Остеоартроз (артрит).
- Збільшення частоти травм суглобів.
- Гіпертонія.
- Певні форми раку: зокрема інтраабдомінальний рак.
Собаки та коти із зайвою вагою та ожирінням зазвичай живуть коротше, ніж їхні здорові побратими з нормальною вагою. Важкі коти, як правило, менше фізично взаємодіють зі своїми сім’ями, менш енергійні та менш грайливі. Оскільки вони, як правило, залишаються в ліжку, легше не помітити перші ознаки хвороби, тому що ми можемо пояснити їх глибокий сон їхньою звичайною лінню.
Чому мій кіт має зайву вагу?
Причини ожиріння у кішок можуть бути різними:
- Порода: певні різновиди породистих кішок менш схильні до зайвої ваги, ніж їхні побратими змішаних порід.
- Стерилізація: у стерилізованої кішки часто спостерігається зниження активності та підвищення апетиту.
- Вік: старші коти частіше набирають вагу, ніж молоді.
- Ліки: ті, що впливають на апетит або обмін речовин, можуть впливати на збільшення ваги.
- Генетика: деякі коти можуть бути схильні до набору ваги через генетичні фактори.
Як змусити мою кішку із зайвою вагою схуднути?
- Зверніться до свого ветеринара: перший крок для покращення здоров'я вашого кота.
- Вибирайте дієтичні гранули високої якості для схуднення.
- Поєднуйте фізичні вправи з дієтою вашої кішки для схуднення.
- Роздільне харчування для контролю кількості калорій.
- Додайте воду до раціону кішки для покращення її гідратації.
- Використовуйте дозатор гранул для регуляції кількості калорій, які споживає ваша кішка.
- Скоротіть ласощі або повністю виключіть їх з раціону.
Коли кішка досягне цільової ваги, перейдіть на менш калорійну їжу для підтримки форми.
Підтримка оптимальної форми
Коли кіт досягає цільової ваги, краще годувати його більш легкою їжею. Ці раціони розроблені для менш активних домашніх тварин і містять менше калорій, ніж звичайні корми для догляду. Регулярно перевіряйте талію вашої кішки, щоб переконатися, що жир не почав повертатися.