ЧОМУ КІШКИ РОЗТЯГУЮТЬСЯ?
З усіх видів котячої поведінки розтягування, безсумнівно, є одним із найбільш частих ритуалів котів. Кішки можуть розтягувати свої м’язи та сухожилля різними способами: вони згортаються в м’яч, роблять рухи згинання-розгинання задніми лапами або навіть використовують перевагу стрибка, щоб розтягнути кінцівки, демонструючи надзвичайну гнучкість і спритність у царстві ссавців.
Існують фізіологічні, а також поведінкові причини цих дуже звичайних рухів у кішок: ось основні пояснення того, що коти розтягуються.
Причина №1: розтяжка готує м’язи та сухожилля до дії
Як і багато тварин, кішка, прокидаючись, потягується. Цей інстинктивний рух пробуджує сухожилля та м’язи, швидко виводячи токсини, якими вони можуть бути завантажені: розтягування м’язових волокон допомагає обмежити розмноження молочної кислоти та викидає вуглекислий газ, який під час сну накопичувався в м’язах.
Під час цієї фази, на відміну від собаки, яка не передбачена на цьому рівні, вона може одночасно робити свої кігті, що також дозволяє кінцевим сухожиллям і сполучним тканинам розтягуватися на рівні лап, таким чином готуючи останні до руху. як спільний випуск.
Таким чином, розтяжка після пробудження допомагає підготувати психомоторну систему до дії: у котів це буде для полювання чи гри!
Причина №2: Розтягуючись, кішка покращує кровообіг
Подібно до виведення токсинів, розтяжка допомагає стимулювати серцево-судинну систему та сприяє кровообігу в органах, а особливо в м’язах.
Це допомагає швидше підготувати організм до роботи на повну потужність, особливо тому, що кіт важко спить: він може дрімати до 15 щодня! Коли ми дрімаємо або входимо в глибокий сон, артеріальний тиск падає, тому що організм починає сповільнюватися. Розтяжка після пробудження дозволяє переналаштувати останній і пробудити всі органи з кровотоком, який більш відповідає загальному функціонуванню організму.
Причина №3: це дає йому відчуття благополуччя
Розтяжка «приносить користь» тілу, а зі сторони гормональної системи виділяє невелику дозу ендорфіну, який сприяє відчуттю благополуччя. Коли кіт хвилюється або переживає стрес, він може сильно розтягуватися, щоб викликати викид гормонів.
Таким же чином розтяжка стимулює цілу групу механізмів в організмі:
- лімфатичної системи
- імунна система
- оксигенація (за рахунок кровотоку)
Всі ці елементи створюють відчуття благополуччя в тілі: це одна з причин, чому кішки можуть так часто розтягуватися.
Причина №4: Він виявляє прихильність
Коли ви гладите кота, з яким у вас довірливі стосунки, нерідко останній показує живіт, що свідчить про те, що він почувається поруч із вами в повній безпеці.
Саме в цій позі він, ймовірно, дуже часто потягується, ніби вказуючи на своє благополуччя та свою прихильність до вас. Оголюючи її живіт, це оголює одну з найбільш чутливих областей її тіла, де всі її життєво важливі органи легко доступні.
Тому він дарує вам, витягнувшись на спині чи на боці, свою повну впевненість, шукаючи ласки! Розтягування є частиною його тілесного спілкування, яке він також може продемонструвати, практикуючи розминання, рух, якщо він є в мові тіла, спрямований на виявлення прихильності.