Біль - ознака проблем зі здоров'ям та сигнал про розвиток захворювання у вашого пухнастика. І проблемою є те, що тварина не може сказати вам, що саме її турбує.

Дуже часто на початку ви можете навіть не помічати, що вихованець терпить больові відчуття. Як розпізнати і які головні ознаки того, що вашу кішку турбує біль?

☑️ Зміни у типовій для вихованця поведінці.

Тварина менше контактує з власником, не виходить, як зазвичай, зустрічати, коли той повертається додому, не йде на руки, проявляє агресію при поглажуваннях, зокрема ділянки, яка турбує.

☑️ Зниження активності та втрата цікавості до довкілля

Перш за все стосується активних котів та кішок, які люблять стрибати, проводити час граючись та постійно "хвостиком" супроводжують свого власника по дому. У такому випадку кіт рідше стрибає на високі поверхні, або довго налаштовується перед стрибком, який дається йому важко.

Тваринка може бути млявою, більше спати, шукати темне і затишне місце та довго вкладатись там.

☑️Надмірне вилизування

Улюбленець може занадто інтенсивно вилизувати місце, яке болить. Наприклад, живіт чи бік.

☑️Втрата апетиту та проблеми з пережовуванням їжі.

Кіт може відмовлятись від корму та смаколиків, які раніше йому дуже подобались. Або пробувати жувати, проте повертати їжу назад. До прикладу, запалення ротової порожнини чи проблеми з зубами часто супроводжуються больовими відчуттями, тому коти можуть так реагувати.

☑️Зміни у звичках відвідування туалету.

Це може виражатись у складнощах переступати бортики лотка, або у спробі втриматися у звичній позі для випорожнення. Проявом такої поведінки можуть бути проблеми з сечовивідною системою або опорно-руховим апаратом.

До поширених ознак того, що тваринку мучить біль варто віднести та зміни у позі та виразі мордочки. Кіт може нетипово для себе сидіти, бути напруженим, опускати голову та підбирати лапки, постійно мружитись.

Тому важливо бути спостережливим та навчитись розуміти свого вихованця. Звісно, всі муркотики дуже індивідуальні та саме ви, як власник, в змозі помітити нехарактерні зміни в поведінці, які спричиняє біль і чим швидше звернутись до ветеринара.